UAB "SĖKMĖS TRIKAMPIS"                       

                                                                                                                                                                                                                             VISADA SĖKMINGAS PASIRINKIMAS!   

 
 

Skardos lankstiniai


Profiliuota skarda

Stogo lankstiniai gali būti pagaminti įvairios profiliuotos skardos. Profiliuota skarda – arba metalo lakštai – tai banguoti cinkuoto plieno arba aliuminio (aliuminio šiferis) lakštai. Profilis stogo dangai suteikia tvirtumo ir gerokai palengvina sujungimą, be to, suteikia ir papildomos estetinės naudos. Ši danga Europoje išpopuliarėjo dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje.Profiliuota skarda šiandien yra profiliuojama pagal kiekvieno kliento pageidavimus. Įprastai profiliuoti metalo lakštai montuojami naudojant specialius medvaržčius, dedami tiesiai ant paruoštų tašytų grebėstų. Šią dangą gana paprasta montuoti, ji yra ilgaamžė, nereikalaujanti daug priežiūros, atspari korozijai, estetiška, ekologiška ir gana nebrangi.Cinkuota skarda

Neretai stogai dengiami ir cinkuota skarda. Iš jos gaminami ir įvairūs lankstiniai. Tokio tipo skarda sukėlė tikrą perversmą visoje plieninių stogų rinkoje, nes smarkiai išplėtė stogų formų bei spalvų pasiūlą. Plienas buvo imtas derinti ir su įvairiomis kitokiomis medžiagomis. Šiandien cinkuota skarda gana plačiai naudojama įvairiuose statybos objektuose. Ji vertinama dėl išskirtinės kokybės, patvarumo bei ilgaamžiškumo. Vienas svarbiausių tokios skardos privalumų yra jos lengvumas ir paprastas montavimas. Ją naudojant nesunku įgyvendinti net ir pačias originaliausias idėjas ar novatoriškiausius statybos projektus.Cinkuota skarda užtikrina efektyvią medžiagos apsaugą nuo korozijos, todėl ilgalaikis estetinis vaizdas būna garantuojamas.

Lietuvoje visai neseniai imti naudoti estetiški skardos lankstiniai, pvz., pusapvalis skardinis kraigas, atliekantys savo praktines funkcijas ir didinantys pastato estetinę vertę. Kadangi stogo lankstiniai daro labai didelę įtaką stogo dangos ventiliacijai, jie turi būti išlankstyti itin tiksliai, atitikti stogo išmatavimus. Gerai išlankstytas ir pritaikytas skardos kraigas ne tik užtikrina reikiamą stogo dangos ventiliaciją, bet ir apsaugo tarpą, esanti tarp stogo dangų, nuo drėgmės. Taip pat lankstome skardos lankstinius, skirtus vandens nuvedimo sistemai. Jie yra itin svarbūs, siekiant tinkamai apsaugoti namą nuo drėgmės. Lankstome ir skardos laštakius, naudojamus drėgmės nuvedimui nuo stogo dangos į lataką. Šie lankstiniai nuo lietaus ir sniego apsaugo tarpą, esantį tarp difuzinės plėvelės ir stogo dangos. Įrenginėjant namo stogą labai svarbios yra ir įlajos. Jos prie stogų konstrukcijų yra tvirtinamos cinkuotais sraigtais po stogo danga. Stogo paviršius nuo oro ir drėgmės neigiamo poveikio taip pat apsaugo ir vėjalentės. Jos turi būti tvirtinamos tada, kai stogas montuojamas iš banguotos dangos. Taip pat svarbus stogo komponentas yra ir tinkamai išlankstytas vidinis latako kampas.